top of page

BİZ KİMİZ?

Akkuş Çim, İzmir merkezli bir hazır rulo çim ve peyzaj bitkileri üreticisidir. Şirket, 30 yılı aşkın süredir tarımsal üretim, tarım sanayiciliği ve tarımsal ihracat yapan bir aile tarafından kurulmuş ve yönetilmektedir. 
 
Kuruculardan Ümit Akkuş, 1981 yılında iş hayatına tarım ürünleri üretimi ve satışı ile başlamıştır. Akkuş, 1989 yılından itibaren konserve ürünler, biber sosları, kapari, kurutulmuş domates gibi tarım ürünlerinin ağırlıklı olarak Almanya ve İtalya'ya ihracatını gerçekleştirmiştir. 
 
Akkuş Botanik ve Tarım Ürünleri ve Akkuş Çim şirketleri, İzmir merkez ve Bayındır çiftlik ve fidanlıkları ile rulo çim ve peyzaj bitkileri üretim ve satışını gerçekleştirmektedir. 
 
Ziraat Mühendisi Oğuzhan Akkuş'un önderliğinde, ailenin tarımsal üretim konusundaki deneyimleri ile birlikte, rulo çim ve peyzaj bitkileri faaliyeti büyüyerek devam etmektedir.
Neredeyiz?
Akkuş Çim, satışa sunduğu Bermuda ve Dört Mevsim cinsi çimlerini İzmir Bayındır'da yer alan çiftliğinde kendisi yetiştirmektedir. Peyzaj bitkileri üretim ve satışını ise İzmir Bayındır Canlı Beldesi'nde yer alan fidanlığında gerçekleştirmektedir. 
 
Deneyimli ziraat mühendislerimiz ve bahçıvanlarımız, çiftliğimizde çimlerimizin düzenli sulama, gübreleme, biçme ve bakımını büyük bir özenle gerçekleştirmektedir. Ege ikliminde doğup büyüyen ürünümüzü, sipariş akabinde çiftliğimizden keserek size sunmaktayız.
 
Merkezimiz Alsancak'ta ve satış ofisimiz Canlı/Bayındır'da bulunmaktadır. 
 
Canlı/Bayındır'da yer alan fidanlığımızı ziyaret edebilir, kendi üretimimiz olan limon servi, leylandi ve mavi servi bitkilerini toptan ve perakende olarak alabilirsiniz. 
Akkuş Çim ile bir günde bahçeniz yeşersin... 
bottom of page